Телефонувати
Написати

Аюрведичні методи для росту волосся щоб дорого продати волосся

19 березня 2021

У минулій статті ми розглянули, з аюрведичної точки зору, комплекс факторів, які впливають на здоров’я нашого волосся.Сьогодні поговоримо про аюведичні методи, які допомагають відростити довге і красиве волосся.

аюрведа волосся
Як Аюрведа розглядає ваше волосся?

Згідно з Аюрведою, волосся є прямим продуктом нашої кісткової тканини (кісткового мозку), а також волосся пов'язано з центральною нервовою системою та кишечником. Це означає, що будь-яка недуга в кістковій тканині, нервовій системі та травній системі призводить до втрати волосся або сповільнує його ріст. Іншими словами, дисбаланс у вашому організмі або дисбаланс у співвідношенні дош Вата, Пітта та Капха (тілесні сили) призведе до основних проблем у кістковому мозку, нервовій та травній системах, які, в свою чергу, відображаються на шкірі голови та волоссі. Наприклад:

 • Дисбаланс у «Вата Доші» викликає надмірну сухість і появу люпи. Ваше волосся стає ламким.
 • Дисбаланс у «Пітта Доші» спричиняє витонченню волосся та передчасному посивінню.
 • Дисбаланс у «Капха Доші» може призвести до надмірного продукування шкірного сала, що блокує фолікули шкіри голови, що призводить до жирності волосся і появі лупи.

Отже, сприяння росту волосся, шляхом лікування незбалансованих дош за допомогою Аюрведи - це не просто методи для краси, а й необхідні процедури для загального здоров’я! Давайте розберемо ці процедури.

Крок 1. Використання натуральний олій перед миттям

Ви можете використовувати рослинні олії, виготовлені з таких інгредієнтів як Нарікела (кокос), Тіла (кунжут), Брінградж (Eclipta alba), Нееліні (Індіго), Ятамансі (Nardostachys Jatamansi), Брахмі (Бакопа), Амала (Phyllanthus Emblica) для масажу шкіри голови та волосся перед тим, як помити голову.

Ви також можете нанести пасту з хни, йогурт, гель алое вера або жовток яйця на шкіру голови та волосся і через деякий час змити їх. Ці інгредієнти добре відомі в Аюрведі своєю зволожуючою та кондиціонуючою дією.

аюрведа мильний горіх
Крок 2 Очистіть волосся аюрведичним або трав’яним шампунем

Нижче наведено кілька натуральних трав із очищаючою дією, які Аюрведа пропонує як найкращі інгредієнти шампунів для росту волосся:

 • Шикакай (Мильна стручка). Shikakai очищає шкіру голови, виводячи надлишки жиру та очищаючи від токсинів пори шкіри голови. В аюрведичних текстах згадується, що Шикакай має піноподібну структуру і не пересушує шкіру голови. Ви можете використовувати Shikakai з комбінацією Reetha (мильний горіх), Amla (індійський агрус) та гібіскусом для лікування кучерявого та сухого волосся через дисбаланс Вати.
 • Листя і квіти гібіскуса. Пасту з листя і квітів гібіскуса можна використовувати як ефективний засіб для очищення, оскільки вона дуже добре очищує. Гібіскус бореться з дисбалансом Пітти і забезпечує поживними речовинами чорне і довге волосся.
 • Алое Віра. Алое вера - це заспокійливий засіб для очищення шкіри голови, який дуже корисний для лікування дисбалансу Пітти, загоюючи шкіру голови, яка страждає від почервонінь, висипів та свербежу.
 • аюрведа тріфала для волосся
 • Трифала Чурна. Три плоди Харітакі (Чебулік Миробалан), Бібхітакі (Терміналія белліріка) та Амалакі (Індійський агрус) змішуються у правильній пропорції, утворюючи цю суміш «Трифала». Суміш Reetha (мильний горіх), Shikakai (мильний стручок) і Triphala churna - один з найкращих трав'яних шампунів, який очищає волосся від пилу і мертвих клітин, забезпечуючи при цьому волоссю тривалу м'якість і блиск. Triphala зволожує наше волосся і активно сприяє збільшенню його об’єму і росту.
 • Крок 3 Скрабуємо шкіру голови

  Скраб очищає шкіру голови, усуваючи мертві клітини, пил та інші токсини, накопичені в результаті забруднення волосся. Скрабування шкіри голови сприяє хорошому кровообігу та росту волосся. Деякі натуральні та домашні інгредієнти, які можна використовувати для скрабування шкіри голови:

  • Суміш цукру і меду
  • Порошок меті (пажитник)
  • Суміш цибулі та меду
  • Суміш чорного перцю та свіжонарізаного імбиру (очікується невелике подразнення)
  аюрведа маска для волосся
  Крок 4 Зволожуйте волосся за допомогою масок

  Щоб забезпечити здоровий і тривалий ріст волосся, ви можете використовувати натуральні маски для забезпечення волосся необхідними поживнимм речовинами для живлення та зміцнення коренів.

  Як один з компонентів таких масок, Аюрведа пропонує Широлепа (Широ = Голова і Лепа = Паста), де аюрведична трав’яна паста наноситься на всю шкіру голови та корінь волосся. Потрібно залишити на голові протягом двох годин, перш ніж змивати її теплою водою.


  І пам'ятайте: чим доглянутіше ваше волосся, тим дорожче ви можете його продати! Вартість та умови продажу