Телефонувати
Написати

Лупа: причини, симтоми та лікування

18 січня 2021

Коли справа стосується лупи, більшість людей зразу уявлять собі лусочки відмерлої шкіри на волоссі та одязі.
З іншого боку, свербіж може бути найбільш незручним побічним ефектом лупи. Сьогодні поговоримо про найпоширеніші симптоми лупи та способи лікування та відновлення шкіри голови.

причини утворення лупи
Симптоми та причини

Білі лусочки та сверблячка є основними симптомами лупи. Найчастіше лупа з’являється восени та взимку, коли повітря стає більш сухим. Встановити точну причину свербіння шкіри та лущення може бути вкрай важко, але ось кілька основних факторів:

  • роздратована і жирна шкіра, стан, також відомий як себорейний дерматит (більш важка форма лупи)
  • недостатнє миття голови, що призводить до накопичення відмерлих клітин шкіри і утворення лусочок та свербіння.
  • різні засоби особистої гігієни можуть викликати контактний дерматит, через який шкіра голови червоніє і свербить.

Лупа може розвинутися в будь-якому віці, тому вкрай важливо помічати початкові симтоми!

То що нам намагається сказати свербляча шкіра голови? 

Якщо у вас свербить шкіра голови, можливо, ви не правильно підбрали шампунь. Спробуйте безсульфатні або (ще краще) медичні шампуні, які спеціально розроблені для лікування лупи. В складі мпеціальних шампунів є такі активні елементи:

  • Піритион цинку, який є антибактеріальним та протигрибковим, що сповільнює відмирання клітин шкіри голови.
  • Дьоготь. Сповільнює розвиток лупи та не призводить до подальшого псоріазу. Цей тип шампуню може знебарвити волосся, тому будьте обережні, якщо ви блондинка або маєте сивину.
  • Саліцилова кислота. Розчиняє відмерлі клітинки шкіри голови однак, може зробити шкіру голови сухою. Тому після миття голови таким шапмунень не забувайте про зволожуючі бальзами та кондиціонери.
  • Сульфіду селену. Це може уповільнити відмирання клітин шкіри голову, а також зменшити маласезію. Цей тип шампуню також може знебарвити світлі відтінки волосся.
  • Кетоконазол - протигрибковий засіб широкого спектру дії. Ви можете знайти цей тип шапуню в аптеках.

Попри широкий спектр вибору шампунів від лупи, ми рекомендуємо, за наявності перших симтомів, звернутись до лікаря, який точно виявить причини утворення лупи та пропише комплексне лікування даної проблеми, що включає і режим харчування і правильно підібраний медичний шампунь.

лікування лупи

Використання занадто великої кількості різних лаків, спреї, сухих шампунів може дратувати шкіру голови та призвести до сильного свербіння. Спробуйте виключити зайве зі свого режиму особистого догляду за волоссям та повільно додавати, щоб виявити, які гелі, спреї та інші засоби не погіршують ваших симптомів.

Важливо, що стрес може посилити утворення лупи у деяких людей. Хоча маласезія напряму не під впливом стресу, вона може процвітати, якщо ваша імунна система порушена, і саме це стрес робить на ваш організм ослабленим.
Зробіть послуги своїй шкірі голови і розслабтеся. Спробуйте зробити відновлювальну прогулянку або зайнятись йогою. Можливо, вам навіть буде корисно вести журнал стресових подій. Запишіть, якими вони є і як вони впливають на вашу лупу. Таким чином, ви можете зробити все можливе, щоб уникнути потенційних тригерів у майбутньому.

Незважаючи на те, що лупа часом може дратувати і бентежити, зазвичай це не означає більш серйозних проблем зі здоров’ям. Свербіж і лущення часто добре реагують на лікувальні шампуні та процедури. Попередити утворення лупи можна правильно доглядаючи за шкірою голови та волосся, слідкуючи за режимом харчування та тримати в тонусі імунну систему!


І пам'ятайте: чим доглянутіше ваше волосся, тим дорожче ви можете його продати! Вартість та умови продажу