Телефонувати
Написати

Причини випадіння волосся

12 вересня 2021

Випадання волосся (алопеція) може вплинути лише на шкіру голови або все тіло, і воно може бути тимчасовим або постійним.

Це може бути наслідком спадковості, гормональних змін, стану здоров’я або нормальної частини старіння. Випадання волосся може проявлятися по -різному, залежно від того, що його викликає. Це може виникнути раптово або поступово і зачепити лише шкіру голови або все тіло. Раптове випадання волосся може сигналізувати про основне захворювання, яке потребує лікування.

Причини випадіння волосся

Люди зазвичай втрачають від 50 до 100 волосин на день. Зазвичай це не помітно, оскільки одночасно росте нове волосся. Випадання волосся відбувається, коли нове волосся не замінює волосся, що випало. Випадання волосся зазвичай пов'язане з одним або кількома з наступних факторів:

Сімейний анамнез (спадковість). Найчастіше причиною випадіння волосся є спадковість, що виникає зі старінням. Цей стан називається андрогенною алопецією. Зазвичай це відбувається поступово і за передбачуваною схемою витончення волосся вздовж маківки шкіри голови у жінок.

Гормональні зміни та стан здоров’я. Різні умови можуть спричинити постійне або тимчасове випадання волосся, включаючи гормональні зміни через вагітність, пологи, менопаузу та проблеми зі щитовидною залозою. Медичні стани включають алопецію ареату, яка пов'язана з імунною системою і викликає нерівномірне випадання волосся, інфекції шкіри голови, такі як стригучий лишай, і трихотілломанія.

Ліки та добавки. Випадання волосся може бути побічним ефектом деяких ліків, таких як ті, що використовуються для лікування раку, артриту, депресії, серцевих проблем, подагри та високого кров’яного тиску.

Променева терапія голови. Волосся може відрости не так, як раніше.

Дуже стресова подія чи ситуація. Багато людей відчувають загальне витончення волосся через кілька місяців після фізичного або емоційного потрясіння. Цей тип випадіння волосся є тимчасовим.

Зачіски та процедури. Зачіски, які стягують ваше волосся, такі як косички, можуть викликати тип випадіння волосся, що називається тяговою алопецією. Процедури для волосся що включають використання гарячих олій також можуть викликати випадання волосся. Якщо виникають рубці, випадання волосся може бути постійним.

Профилактика випадіння волосся
Ці поради можуть допомогти вам уникнути випадіння волосся.

Будьте ніжними з волоссям. Використовуйте спрей для легкого розчесування і уникайте смикання волосся під час розчісування, особливо коли ваше волосся вологе. Гребінець з широкими зубцями може запобігти вириванню волосся. Уникайте жорстких процедур, таких як гарячі валики, плойки, процедури з гарячим маслом та перманент. Обмежте зачискі для яких використовують гумки, заколки та коси.

Запитайте свого лікаря про ліки та добавки, які ви приймаєте, які можуть спричинити випадання волосся.

Захистіть волосся від сонячних променів та інших джерел ультрафіолету.

Перестати палити. Деякі дослідження показують зв'язок між курінням та облисінням.

Зверніться до лікаря, якщо вас турбує постійне випадання волосся у вас або вашої дитини і ви хочете продовжити лікування. Для жінок, які відчувають відступаючу лінію росту волосся (фронтальна фіброзуюча алопеція), поговоріть зі своїм лікарем про раннє лікування, щоб уникнути значного постійного облисіння.

Слідкуйте за станом вашого волосся, адже проблеми з ним можуть свидчити про серйозні проблеми зі здоров'ям.

Також пам'ятайтайте: чим здоровіше ваше волосся, тим дорожче можете його продати! Дізнатись вартість продажу волосся.