Телефонувати
Написати

У чому причина свербіння голови? Вирішуємо проблему щоб дорого продати волосся

22 травня 2021

Свербіж шкіри голови є загальним захворюванням. Лупа та запальний стан шкіри, який називається себорейний дерматит, є найпоширенішими причинами свербіння шкіри голови. Себорейний дерматит може бути наслідком стресу, сезонних змін, коливання гормонів або грибків.

Інші причини свербіння шкіри голови включають:

  • аутоімунні розлади, такі як псоріа,
  • грибкові інфекції, такі як стрижневий лишай,
  • алергічна реакція на фарбу для волосся чи засоби догляду,
  • екзема,
  • атопічний дерматит,
  • воші,
  • стрес або тривога,
  • діабет,
  • оперізуючий лишай.
свербить голова

Деякі причини свербежу шкіри голови вимагають медичного лікування. Зверніться до лікаря, якщо ваші симптоми: тривають довше тижня, включають біль, виразки або набряк, включають свербіж настільки інтенсивний, що заважає вашій здатності спати або робити повсякденні справи. Існує безліч домашніх засобів, які можуть бути ефективними при свербінні шкіри голови, що не потребують медичного лікування.

Яблучний оцет

Яблучний оцет має антибактеріальні, протизапальні та протигрибкові властивості. Це може допомогти зменшити свербіж, викликаний сухістю шкіри. Спробуйте розвести яблучний оцет у теплій воді і використовувати його як ополіскувач після миття голови для пом’якшення шкірних лусочок та свербіння шкіри голови.

Органічна кокосова олія

Органічна кокосова олія природним чином добувається із зрілих кокосових горіхів. Вона містить лауринову кислоту, насичені жири, що мають протимікробні властивості. Лауринова кислота допомагає шкірі ефективно засвоювати корисні властивості кокоса та заспокоює подразнену шкіру голови. Кокосове масло може бути корисним при свербінні шкіри голови, викликаному екземою. Найбільш цілюща сила кокосової олії, що змішана з анісом. Дослідники виявили, що ця комбінація є більш дієвішою, адже сприяє знеболенню та усунення свербежу шкіри голови.

М’ятна олія

М'ятна олія може бути ефективною для зменшення лупи та заспокоєння шкіри голови. Спробуйте розвести м’ятну олію з оливковою, і втерти в шкіру голови перед миттям. Ви також можете використовувати відвар м’яти як ополіскувач після миття голови.

медитація
Медитація

Можливо, вас не здивує, що заходи, що зменшують стрес, такі як медитація, можуть бути ефективними для усунення свербежу шкіри голови, викликаного тривогою. Це також може допомогти при свербінні через екзему.

Олія чайного дерева

Олія чайного дерева має протимікробні, протигрибкові та антисептичні властивості, чинить протизапальну дію. Спробуйте додати 10–20 крапель олії чайного дерева в ніжний шампунь або змішайте його з оливковою олією і втирайте суміш безпосередньо в шкіру голови. Олія чайного дерева може допомогти зменшити або усунути свербіж, пов’язаний з лупою, себорейним дерматитом та вошами. Олію чайного дерева ні в якому разі не можна приймати всередину.

Шампунь з піритионом цинку

Велике дослідження показало, що люди з лупою і себорейним дерматитом мають у два рази більшу кількість гістаміну на їх шкірі голови. У ході дослідження проаналізовано вплив шампунів, що містять піритион цинку, на рівень гістаміну. У учасників із сверблячою шкірою голови, які застосовували шампунь з циніловим піритионом, спостерігалося значне зниження рівня гістаміну та інтенсивності свербіння. Ці типи шампунів доступні в аптеках та інших торгових точках. Кількість піритиону цинку в кожному шампуні залежить від марки, тому вам може знадобитися поекспериментувати з кількома, щоб знайти той, який найкраще підходить саме вам.

свербіж голови
Саліцилова кислота

Шампуні, що містять саліцилову кислоту, ефективно лікують свербіж шкіри голови, спричинений псоріазом та себорейним дерматитом. Саліцилова кислота - це бета-гідроксикислота, що міститься у вічнозелених листках та корі білої верби. Має протизапальні та антибактеріальні властивості. Шампуні, що містять цей інгредієнт, можуть відрізнятися залежно від концентрації, тому обов’язково читайте етикетки та дотримуйтесь інструкцій із використання. Деякі шампуні з саліциловою кислотою вимагають легкого масажу шкіри голови під час використання. Саліцилову кислоту не слід застосовувати тим, хто страждає алергією на аспірин.

Шампунь кетоконазол

Кетоконазол - протигрибковий засіб широкого спектру дії . Це ефективно для зменшення маласезійних дріжджів. Це грибок, який може спричинити малассезійний фолікуліт або псоріаз шкіри голови. Він відпускається за рецептом, а також є інгредієнтом деяких шампунів. Кетоконазолові шампуні можуть зменшити лупу та свербіж, викликаний себорейним дерматитом. Шампуні можуть мати в якості активного інгредієнта 1 або 2 відсотки кетоконазолу. Вони можуть вимагати різних технік використання, таких як щоденне миття голови або миття волосся через день. Не використовуйте кетоконазол на відкритих ранах або на опухлій шкірі.

Сульфід селену

Сульфід селену - це протиінфекційний препарат, який використовується для лікування себорейного дерматиту. Це уповільнює ріст дріжджевих грибків на шкірі голови. Він доступний у вигляді шампуню та лосьйону. Може бути призначений лікарем. Рекомендована доза для сульфіду селену, що відпускається за рецептом, становить двічі на тиждень протягом перших двох тижнів, а потім один раз на тиждень застосовувати протягом одного місяця. 

Свербіж шкіри голови є поширеною скаргою. Його часто можна лікувати вдома, але іноді він вимагає медичного лікування. Якщо ваші симптоми швидко не проходять, поговоріть зі своїм лікарем про основну причину свербіння шкіри голови та як найкраще її вилікувати.


І пам'ятайте: чим доглянутіше і здоровіше ваше волосся, тим впевненіше ви будете почуватись і зможете дорожче його продати! Вартість та умови продажу