Телефонувати
Написати

Як впливає вологість повітря на волосся?

9 лютого 2021

Ви більше години намагались випрямити волосся чи завати гарні локони. Але вийшовши на вулицю, розпрямлене волосся почало хаотично завиватись та крутитись, а ідеальні локони почали втрачати свою форму. Чому так відбується? Однією з вагомих причин є підвищення вологості повітря. Як саме вона відбивається на нашому волосся давайте сьогодні розберемось!

структура нашого волосся
Структура волосся

Щоб зрозуміти, чому підвищена вологість робить волосся кучерявим, важливо спочатку зрозуміти, що таке волосся насправді, каже дослідник дерматолога з Мельбурнського університету професор Родні Сінклер.

«Пасмо волосся складається з безлічі поздовжніх трубочок кератину, які зв’язані між собою», - пояснює він. Вологість повітря викликає зміну способу зв’язування цих білкових пучків кератину у волоссі.Ці пучки утримуються разом двома типами зв’язків: дуже міцними дисульфідними зв’язками (які розриваються та деформуються лише під час постійних процедур завивки та випрямлення) та більш слабкими водневими зв’язками, які розриваються за допомогою води.

Вологість - це волога в повітрі: вона розриває водневі зв’язки, змушує волосся трохи набрякати, а це означає, що волосся стає хвилястим або кучерявим, коли воно висихає за рахунок утворення нових зв'язків.

вологость повітря і плив на волосся
Чи всі типи волосся реагують на підвищення вологості? 

З точки зору набряклості - не зовсім. Хоча люди з кучерявим волоссям, які випрямляють його, помітять найбільшу різницю.Чи може кондиціонер для волосся, який не потрібно змивати зменшити «закрученість» волосся?

По-перше, кондиціонери змінюють взаємодію між волосками, зменшуючи статичну електрику між ними, щоб волосинки не відштовхували один одного.

По друге, кондиціонери дозволяють розчісувати волосся, поки воно ще вологе, що дозволяє їм висохнути в новому положенні. Адже кондиціонери вводять трохи вологи в структуру волосся, що дозволяє йому не завиватись і висихати рівним.

вплив вологості повітря на волосся

Сьогодні нам не важко виявити день, коли буде підвищена вологість повітря, тому слідкуйте за цим і дотримуйтесь усім мір, щоб мати гарну зачіску і не бути «кульбабкою»

Також, незалежно від стану вологості повітря, пам’ятайте про щоденний догляд та дотримуйтесь правильного і здорового режиму харчування!


І пам'ятайте: чим доглянутіше ваше волосся, тим дорожче ви можете його продати! Вартість та умови продажу