Телефонувати
Написати

Чому сивіє волосся?

13 лютого 2021

У цій статті ми розглядаємо деякі найпоширеніші причини передчасного сивіння волосся, а також способи уповільнити цей процес посивіння або запобігти йому.

Нормально, що колір волосся змінюється, коли людина старіє. Але сивина може з’явитися практично в будь-якому віці. Навіть підлітки та люди у віці 20 років можуть помітити пасма сивого волосся на голові.

На людському тілі мільйони волосяних фолікулів. Фолікули генерують ріст волосся та кольорові або пігментні клітини, що містять меланін. З часом волосяні фолікули втрачають пігментні клітини, що призводить до сивини волосся.

Отож, далі говоримо про причини появи першої сивини. Окрім віку, є ще цілий ряд причини чому сивіє волосся передчасно.

передчасне сивіння волосся
Нестача вітамінів

Будь-який дефіцит вітаміну B-6, B-12, біотину , вітаміну D або вітаміну Е може сприяти передчасному посивленню.В одному звіті за 2015 рік у журналі «development» описуються різні дослідження дефіциту вітаміну D-3, вітаміну B-12 та міді та їх зв’язок із сивінням волоссям. Дослідження виявляє, що дефіцит поживних речовин впливає на пігментацію. Тут же вчені роблять припущення, що колір волосся може повернутися, якщо нормалізувати баланс вітамінів в організмі.

Генетика

Передчасне посивіння волосся у людини значною мірою пов’язане з генетикою , згідно з повідомленням 2013 року в Індійському журналі дерматології, венерології та лепрології. Раса та етнічна приналежність також відіграють важливу роль. Згідно з тим самим дослідженням 2013 року, передчасне посивіння у європейців може розпочатися вже у 20 років, тоді як азіати та африканці починають сивіти у віці 25-30 років.

Окислювальний стрес

Окислювальний стрес спричиняє дисбаланс в організмі, коли антиоксидантів недостатньо для протидії шкідливій дії вільних радикалів. Вільні радикали - це нестійкі молекули, які пошкоджують клітини, сприяючи старінню та хворобам.

Занадто багато окисного стресу може сприяти розвитку захворювань, включаючи шкірно-пігментний стан вітіліго . Вітіліго може також сприяти посивінню волосся, внаслідок загибелі клітин меланіну або втрати функції клітин.

Певні захворювання

Деякі захворювання, в тому числі аутоімунні захворювання, можуть збільшити ризик передчасного сивіння. Насправді, дослідження, опубліковане в 2008 році, показало зв'язок між аномаліями волосся та порушенням функції щитовидної залози.

передчасне сивіння і стреси
Вплив щоденних стресів

Існують суперечливі наукові дослідження щодо реального впливу стресу на передчасне сивіння. Одне дослідження Нью-Йоркського університету, про яке повідомляється в журналі Nature Medicine, виявляє, що клітини, відповідальні за колір волосся, можуть виснажуватися, коли організм перебуває в стресі. Інші дослідження показують, що хоча стрес може зіграти свою роль, у передчасному сивінні, але це лише невелика частина цієї проблеми.

Куріння

Дослідження 2013 року, про яке повідомляється в італійському Інтернет-журналі дерматології , показує, що курці у 2,5 рази частіше, ніж не курці, починають передчасно сивіти до 30 років. Дослідження 2015 року в журналі Американської академії дерматології також продемонструвало, що куріння пов’язане з передчасним сивінням молоді.

сивина волосся
Хімічні фарби для волосся та засоби догляду за волоссям

Хімічні фарби для волосся та засоби догляду за волоссям, навіть шампуні, можуть сприяти передчасному сивінню. Багато з цих продуктів містять шкідливі інгредієнти, що зменшують кількість меланіну у структурі волосини. Перекис водню, який є в багатьох фарбах для волосся, є однією з таких шкідливих хімічних речовин. Надмірне використання продуктів, що відбілюють волосся, також з часом призведе до їх безповоротного сивіння.

Висновок

За допомогою правильної діагностики та лікування, у деяких випадках, процес сивіння волосся можна зупинити або сповільнити. Збалансоване харчування та хороший догляд за волоссям допоможуть подовжити процес виробітки меланіну волосяними фолікулами і ваше волосся збереже свій природній колір якомога довше.


І пам'ятайте: чим доглянутіше ваше волосся, тим дорожче ви можете його продати! Вартість та умови продажу