Прищі на шкірі голови: як лікувати і запобігати їх появі щоб дорого продати волосся
У цій статті ми розглянемо, які причини появи прищів чи вугрів на шкірі голови та які є способи лікування та профілактики цього неприємного стану.
У більшості випадків лікар порекомендує лікувальний шампунь та лікувальні мазі для шкіри голови. Шампуні можуть змити надлишки шкірного сала та бруду, що попередить повторну появу вугрів на шкірі голови. Лікувальні шампуні від прищів на шкірі голови можна купити в звичайній аптеці. Загальні інгредієнти цих шампунів включають:
- олія чайного дерева, яка може допомогти усунути бактерії на шкірі голови,
- саліцилова кислота, яка допомагає позбутися відмерлих клітин шкіри,
- гліколева кислота, яка може допомогти відлущувати шкіру голови, видаляючи відмерлі клітини шкіри, бактерії та шкірне сало,
- кетоконазол, протигрибковий засіб, який може поліпшити загальнильний стан шкіри, захищає від полушення,
- циклопірокс, протигрибковий засіб, що застосовується для лікування шкірних інфекцій, який часто додають у шампуні від лупи,
- пероксид бензоїлу, який допомагає усунути бактерії Propionibacterium acnes , які можуть бути присутніми у вуграх на шкірі голови.
При стійких прищах на шкірі голови та супутніх симптомах, таких як випадання волосся та запалення , лікар може призначити такі методи лікування:
- місцеві антибіотичні мазі або стероїдні креми,
- ін’єкції стероїдів,
- пероральні антибіотики,
- антигістамінні препарати при алергічних реакціях,
- фототерапія, яку також називають світлотерапією,
- специфічні ліки від важких вугрів.
Людина з прищами на шкірі голови повинна застосовувати лише один вид лікування за раз, якщо інше не призначено лікарем. Таким чином легше відстежувати ефективність окремих продуктів. ПАМ'ЯТАЙТЕ: не займатись самолікуванням, а зверніться до лікаря, який правильно підбере курс лікання. Інформація подана у нашій статті носить інформативний характер.
Прищі на шкірі голови, включаючи і потилицю, виглядають як дрібні болючі червоні цятки, які, до того ж, можуть ще і свербіти. Так само, як і прищі в інших місцях, прищі на шкірі голови виникають, коли пори або волосяний фолікул засмічуються відмерлими клітинами шкіри, шкірним салом та брудом. Бактерії, дріжджі або кліщі також можуть потрапити в пори і викликати реакцію.
Фактори, які можуть викликати вугрі на шкірі голови, включають:
- мертві клітини шкіри або шкірне сало, що закупорює волосяні фолікули,
- скупчення таких продуктів, як гелі для волосся, залишки масок або лак для волосся,
- недостатньо ретельне миття волосся,
- пітливість під час носіння головного убору, особливо якщо це викликає тертя.
Мікроби, які можуть спричиняти важкі вугрі на шкірі голови, включають: Дріжджі з родини Маласезія, Cutibacterium Епідерміди стафілокока, Propionibacterium acnes, Золотистий стафілокок, Demodex folliculorum.
Дієта також може викликати появу прищів на шкірі голови. Дослідження, опубліковане в «Досягненнях дерматології та алергології», припускає, що дієта з високим вмістом цукристих вуглеводів можез більшити ризик утворення вугрів.
Гігієна шкіри голови відіграє важливу роль і запобігає засміченню пор. Хорошим правилом є миття волосся, коли воно починає жирніти і мийте волосся після кожного тренування в спортзалі.
Для лікування вугрів на шкірі голови та запобігання подальшим спалахам спробуйте:носити більш вільні головні убори, щоб шкіра голови дихала,перейдіть на натуральні, гіпоалергенні засоби по догляду за волоссям,уникати використання занадто великої кількості засобів для волосся, таких як лаки для волосся та гелі,вживайте достатню кількості вітамінів А, D і Е, щоб зберегти шкіру здоровою.
Важливо! Поговоріть з дерматологом, щоб дізнатись, як найкраще доглядати за вашим волоссям, бо самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я та краси.
І пам'ятайте: чим доглянутіше ваше волосся, тим дорожче ви можете його продати! Вартість та умови продажу